Cháronovi blázni

Pouliční projekt.

Na prázdnou scénu před obecenstvem přichází muž. Chvíli se rozhlíží a pak si sedá na kufr. Na co čeká? Po chvíli připlouvá loď – dvojstěžník s potrhanými plachtami. Postava zahalená v plášti na jeho palubě si chvíli hraje s mrtvou panenkou a pak krátce zazvoní na lodní zvonec. Muž nasedá na koráb. Čeká ho věčná blaženost? Ďábel, ani Ježíš si nejsou jistí.

Tato pouliční inscenace o zlu, které vždy zvítězí, je tak veselá, že se i vám bude chtít sejít ze světa. Loutkové skeče, tančení na chůdách a motorová pila. Ba i několik pyrotechnických efektů, hořící maňásci a Smrt hrající na varhany. Jen pro vás.

Příběh se točí kolem dvou pasažérů převozníka přes řeku mrtvých. Je to hudebník, kterého podivně potkala náhlá sláva a neznámý dobrák, který se zčistajasna stane vysoce postavenou osobou. Oba si v jistou chvíli podali ruku s ďáblem a to je chyba, jíž nelze odčinit. Ale nakonec na tom nesejde. Cháron se baví.

Odpoledne před večerním představením je možné také provést jízdu z plachetnicí po městě za hudebního doprovodu. V krátkých zastávkách se odehrávají absurdní variace na scény z inscenace. Jízda funguje zároveň jako happening a zároveň propagace.

Tento projekt vznikl díky podpoře Magistrátu hl. m. Prahy a nadace Život umělce.

Autory projektu jsou Dominik Tesař a Lenka Dombrovská

Výprava: Dominik Tesař

Hrají: Jan Vejražka, Dominik Tesař, Julie Goetzová

Technické požadavky:

Automobil upravený na dvojstěžník je vysoký 5 m.

Světla a zvuk: vlastní technika, je potřeba jen proud 220 V ve dvou okruzích.

Inscenaci je možné hrát i na jednom místě, bez přejezdů

Stavba: min. 4 hodiny

Bourání: min. 2 hodiny

Představení trvá 60 min