Brusel se potopil

Klimatické změny jsou ostatně i politický problém.

divadlo 100 opic

„Situace na západním pobřeží je kritická. Sledujeme stav po minutách. Po desetiletích marných snah o záchranu, zmizely Benátky pod hladinou moře.

Amsterdam, Řím, Nice a další hlásí tisíce obětí. Environmentálním uprchlíkům od středy zavírá pomyslné brány nově vedle Polska a Maďarska i Česká republika. Je 21. srpna 2038.

Evropská banka hlásí osmdesátiprocentní pokles světových akcií. U zpráv o klimatických změnách vás zdraví Česká televize a předáváme slovo politické redakci.”

“Díky …a nyní z domova. Zdá se, že problém s uprchlíky, zejména z bývalého Holandska, má silný dopad na domácí politiku. Vláda padá a boj o hlasy v předčasných volbách je totiž poznamenaný bombovými útoky. K těm se hlásí doposud neznámá Fronta seniorátní spásy, která požaduje propuštění bývalých poslanců KSČM z vězení. A odborníci na bezpečnost se ptají – může to mít souvislost s neuvěřitelným nárustem ruských turistů v Čechách?”

Sibiř se vlivem klimatických změn proměnila v ráj na zemi. Životní úroveň průměrného Rusa převýšila až desetinásobně úroveň občanů tradičně nejbohatších zemí světa. Jsou ruští návštěvníci u nás skutečně jen bohatá klientela? Klientela odpovídající množstvím počtu deseti divizí?“

Režie, výprava, scénář: Dominik Tesař

Hudba: Dominik Tesař a kolektiv

Hrají: Dominik Tesař, Roman Dzačár, Julie Goetzová, Libor Kubeš, Anna Štěpánová/Jiří N. Jelínek, Michal Puhač/Jakub Štourač